رژیم لاغری فارغ از گرسنگی!

با میوه به پیکار گرسنگی بروید
در رژیم‌های کاهش وزن سفارش می‌شود خوراک‌های حساس اکثر از دانه‌های کامل , میوه‌ها , سبزی‌ها و صیفی‌ها تشکیل شوند . به عنوان مثال خوبتر است از نان‌هایی استفاده فرمائید که از آرد کامل تهیه شده باشند ازجمله نان سنگک , بربری و تافتون . آرد کامل فیبر و سبوس بیشتری دارد . این فیبر و سبوس حجم متعددی از معده را می‌گیرند و سبب ساز می‌شوند شم سیری زودتر ساخت شود . علاوه بر این غذاهایی که سبوس دارا هستند جویدن بیشتری می‌طلبند که این جویدن باعث به خستگی ماهیچه‌ها فک میگردد . خستگی این ماهیچه‌ها نیز او‌لین پیام عصبی را به هیپوتالاموس مغز که راس سیری است می‌فرستد درنتیجه شخص خیلی زودتر حس سیری میکند , البته خوراکی‌هایی که از آرد سپید تهیه می شوند به جویدن بسیار نیاز ندارند و شخص دیرتر حس سیری می‌نماید .

علاوه براین خوراکی‌هایی که سبوس ندارند نمایه گلایسمی و سرعت هضم و جذب نشاسته‌شان خیلی بالاست . درنتیجه خیلی پر سرعت قند را در خون آزاد می کنند که به دنبال آن انسولین متعددی ترشح میگردد و این انسولین تخت گاز قند خون را پایین می آورد در نتیجه فراوانی گرسنگی زیاد می شود . فیبر جان دار در سبزی‌ها , صیفی‌ها و میوه‌ها نیز مثل سبوس غلات کار می‌کند و به جویدن فراوان نیاز دارااست .

این خوراکی‌ها همینطور سرشار از ویتامین‌ها و املاح میباشند و اذن نمی‌دهند در رژیم کاهش وزن فقدان ویتامین‌ها و املاح به وجود آید . به این ترتیب در حالتی‌که فردی میخواهد وزنش را پایین بیاورد , باید همراه با تمام وعده‌ها و میان‌وعده‌هایش از تیم میوه و سبزی و صیفی استفاده کند . همچنین خوب تر است به جای آب میوه از میوه کامل نو استفاده کند زیرا آب میوه کالری عمده و فیبر کمتری داراست . همچنین بایستی با فاصله وقتی منظم و برنامه‌ریزی شده در روز طعام بخورد تا خیلی سهل وزنش را مدیریت کند .


این خوراکی​ها معجزه نمی‌کنند!
در حالتی‌که قرار بود سرکه سیب , چای سبز , عصاره گردید و موادی از این قبیل واقعا سبب ساز به لاغری شوند دیگر هیچ جای عالم نیازی به رژیم درمانی کمبود . بسیاری از این خوراکی‌های به اصطلاح «لاغرکننده» صرفا سعی گزینه تاییدی که از دید علمی و فیزیولوژیک دارند این است که مقدار خیلی مقداری متابولیسم تن را افزایش می دهند و به ابلاغ عامیانه میزان پرت انرژی را در تن مضاعف می‌نمایند . این زمینه در دراز زمان می‌تواند موازنه انرژی را اندازه یه خرده در راستای از بین رفتن انرژی مواد غذایی پیش پیروز شود و تا حدود مقداری تعادل کالری در بدن را تعدیل بخشد .

البته این دلیل نمیشود فرد سرکه سیب بخورد و آن‌گاه با خیال و خاطر سهل و آسان غذاهای پرچرب و شیرین بخورد . مسلم است اثر کوچک سرکه سیب در مقابل آن همگی کالری که در وعده‌های گوناگون به صورت نامناسب دریافت می گردد درواقع مانند یکی کوچک در مقابل بی‌نهایت است و اثر خاصی نمی‌گذارد . برای این‌که به وزن مطلوب برسید , نباید دنبال معجزه باشید بلکه می بایست برنامه غذایی و خلق و خوی خوراک خوردن‌تان را اصلاح نمایید .

افسانه​های لیمو را باور نکنید
بخش اعظمی از افراد فکر می کنند با تناول کردن لیموترش بعد از خوراک میتوانند چربی غذا را از بین ببرند , اما چنین چیزی حقیقت ندارد . گرچه ممکن است بعداز تناول کردن لیمو , چربی را کمتر در دهان‌مان حس کنیم ولی چربی طعام به هیچ‌وجه با این عمل از در بین نمی‌رود . از سوی دیگر میل کردن مداوم و بیش از حد مواد غذایی اسیدی مثل لیمو در دراز مقطع می‌تواند به مخاط دهن , دندان‌ها و مخاط گوارشی جراحت بزند . البته مصرف متعادل مرکبات بی‌نهایت خوب است اما در‌صورتی‌که تعادل رعایت نشود حتی یک خوراکی عالی هم می تواند خطرناک باشد .

تاثیر راه غذاخوردن به حس گرسنگی
مصرف سالاد به‌خصوص برای اشخاص چاق و دارای اضافه وزن مضاعف عالی است . در شرایطی که سالاد همراه غذا یا قبل از آن مصرف شود فیبر مو جود در آن تا حدودی جلوی اشتها را می‌گیرد ولی به شرطی که سس سالاد اصلا چرب نباشد . فرق ندارد که سس مایونز استفاده کنید یا این که روغن زیتون! کلیه چربی‌ها در هر گرم 9 مکمل بدنسازی آقایان ! درحالی که هر گرم مواد نشاسته‌ای یا کربوهیدراتی یا این که گوشت‌ها و پروتئین‌های گیاهی حدود 4 کیلوکالری دارند . صحت دارد که روغن زیتون عالی است البته برای افراد تپل بالاترین دانسیته کالری را دارد و بایستی با احتیاط استعمال شود . آهسته طعام میل کردن نیز فوق‌العاده مهم است .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *