22 شیوه لاغری فارغ از رژیم

آنچه می‌خوانید میتواند به کاهش وزنتان کمک کند سوای این‌که مجبور باشید دست به دامان رژیم‌های محکم و مشقت بار شوید . نکته اینجاست که کم‌کم می بایست این شیوه‌ها را به جزو سبک زندگی‌تان تبدیل فرمایید .

1 . آهسته خوراک بخورید
از یک زمان‌سنج که روی 20 دقیقه تنظیم‌شده است , بهره و تمرین نمائید تا غذایتان را آهسته بخورید . آهسته غذاخوردن یک کدام از شایسته ترین عادت‌هایی است که فارغ از یک رژیم‌غذایی پیچیده به کاهش‌وزن شما کمک می‌نماید . آرام لقمه‌هایتان را بجوید و غذاخوردنتان را آنقدر ارتفاع دهید تا 20 دقیقه را مالامال نمایید . بازه طولانی‌تر غذاخوردن منجر می شود با وعده‌غذایی کوچک‌تری همان لذت معمول از غذاخوردن را ببرید و ترشح هورمون‌های سیری را در بدنتان تحریک فرمائید . غذاخوردن با شتاب , مانع از تولید این پیام‌های عصبی و هورمونی میشود و به افراط در غذاخوردن می‌انجامد .

2 . بخش اعظم سوپ بخورید
یک سوپ آبکی را به غذای روزانه‌تان بیفزایید . خوردن سوپ به‌خصوص در آستانه وعده‌غذایی اثرگذار است چون منجر می‌شود آهسته‌تر غذا بخورید و اشتهایتان کم شود . با یک سوپ آبکی که صیفی جات جدید یا یخ‌زده به آن بیشتر کرده‌اید , استارت نمائید . از سوپ‌های پرچرب که مقدار متعددی کالری دارا‌هستند , دوری کنید .

3 . صیفیجات بخورید
سعی‌کنید به جای یک مدل سبزی و میوه , 3 جور سبزی و میوه را هنگام غذاخوردن سرو کنید . تنوع بیشتر سبزی و میوه سرو‌شده سبب ساز رغبت عمده به تناول کردن آن‌ها می‌شود و تناول کردن بیش تر سبزی و میوه راه مناسبی برای کاهش‌وزن است . میزان بالای فیبر و محتوای آب در سبزی‌ها و میوه‌ها منجر می شود با اخذ کالری کمتری حس پری فرمایید . همت ‌کنید سبزی‌ها را فارغ از اضافه‌کردن روغن بپزید و به جای استفاده از سس های پرچربی از آبلیمو یا این که گیاهان معطر به‌عنوان چاشنی استعمال فرمایید .

4 . اکثر مکمل بدنسازی آقایان می گویند یک ساعت خوابیدن اکثر در شب می‌تواند در شخصی که روزانه 2500 کالری از روش خوراک اخذ می نماید , یاری دهد حدود 7 کیلوگرم در سال وزن کم کند . به گفته آن‌ها با جایگزین‌کردن خوابیدن با عادت‌های ناسالمی مثل تناول کردن غذاهای حاضری , می توانید تا 6 درصد از کالری دریافتی‌تان را نادر کنید ; البته این مقدار قادر است با اعتنا به اشخاص متعدد متعدد باشد . خواب به شیوه‌ای دیگر نیز به کاهش‌وزن امداد مینماید . شواهدی موجود است که کم‌خوابی اشتها را تحریک می‌کند و منجر می‌شود شما به‌طور غیرعادی گرسنه گردید .

5 . غلات کامل بخورید
غلات بدون نقص مانند برنج قهوه‌ای , جوی دوسر و گندم سبوس‌دار نیز به‌عنوان دستورالعمل پنهانی کاهش‌وزن به شما کمک مینمایند . این جور غلات سبب ساز می شوند با اخذ کالری کمتری حس پری کنید و همینطور میزان کلسترول خونتان را در توان ارگانیک نگه دارید . غلات بی نقص به‌صورت فراورده‌های مهیا مانند نان‌ها یا پاستاهای سبوس‌دار هم موثر می‌باشند .

6 . به لباس‌های قدیمی‌تان نگاه نمایید
لباس , شلوار یا کتی را که مرتبط با زمان لاغری‌تان است , جلوی چشمتان نگه دارید . این کار منجر می گردد پاداشی را كه با کم‌کردن وزن دریافت می‌كنید , ملاحظه کنید و انگیزه بیشتری پیدا نمائید . لباسی را گزینش نمایید که خیلی با سایز فعلی‌تان تفاوت نداشته باشد تا در مدت نسبتا کوتاهی به نتیجه‌‌ای که جلوی چشمتان است , برسید .


7 . پیتزای بهتری صحیح فرمائید
به جای گوشت از موادگیاهی برای پیتزا درست کردن منفعت نمایید براین اساس می توانید کالری دریافتی‌تان را 100کالری کمتر فرمایید . کارهای دیگری که با پیتزا می‌توانید بکنید استفاده از پنیر کمتر یا پنیر کم‌چربی با اندکی روغن‌زیتون است .

8 . کمتر نوشیدنی شیرین بنوشید
به جای نوشیدنی‌های قنددار مثل نوشابه‌های گازدار معمول از آب یا این که سودای فارغ از کالری استفاده نمائید براین اساس به مقدار 10 قاشق چایخوری شکر کمتری اخذ خواهید کرد . از لیمو , نعناع یا توت‌فرنگی یخ‌زده برای معطرکردن نوشیدنی‌تان استعمال نمائید . به حیث می رسد قندی که از طریق مصرف نوشیدنی‌های گازدار وارد بدن می‌شود , سبب ساز برانگیخته شدن مکانیسم معمول سیری در بدن نمیشود . یک باز بینی که به مقایسه دریافت 450 کالری مازاد از روش نوشیدن نوشابه گاز‌دار یا پاستیل پرداخت , نشان اعطا کرد کسانی که پاستیل میخورند به‌طور ناخودآگاه در مجموع کالری کمتری مصرف می‌کنند البته در افرادی که نوشابه می‌نوشیدند , کاهش مصرف کالری صورت نمی‌داد . در سود این افراد در زمان 4 هفته 1 . 2 کیلوگرم وزن اضافه کردند .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *